صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی انجام شد؛ بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهرستان بانه بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی بانه از کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) این شهرستان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی بانه از کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) این شهرستان بازدید کرد.
علی حیدر آقایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بانه در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: حمایت نمایندگان مجلس و مسئولان از کتابخانه های عمومی بسیار مهم است و انگیزه متولیان این بخش را بیش از پیش افزایش می دهد.
وی عنوان کرد: هم اکنون در شهرستان بانه 5 باب کتابخانه عمومی نهادی و یک باب کتابخانه عمومی مشارکتی فعال وجود دارد که چهار هزار و 300 نفر در این کتابخانه ها عضویت دارند.
آقایی تعداد منابع موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان بانه را  45 هزار عنوان در 64 هزار نسخه کتاب بیان کرد و افزود: ایجاد بخش کودک و نوجوان در کتابخانه نبی اکرم (ص)، توسعه و گسترش کتابخانه و راه اندازی سالن مطالعه و مهمانسرا از برنامه های مهم در سال گذشته بوده است.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بانه با اشاره به اجرای برنامه های متنوع کتابخوانی در این نهاد فرهنگی، اظهار داشت: از زمان شیوع کرونا و با تعطیلی کتابخانه های عمومی، تمرکز برنامه ها بیشتر در فضای مجازی بوده است.
بهزاد رحیمی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان بانه دیدار کرد و ضمن تکریم جایگاه والای کتاب و کتاب خوانی بر نقش بسزای کتابداران در ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.
وی کتابخانه های عمومی را از ارکان مهم توسعه برشمرد و گفت: زمینه سازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص مطالعه وظیفه ای همگانی است.
رحیمی در این دیدار بر حمایت از نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و از دیدار مجمع نمایندگان استان کردستان با دبیرکل نهاد در راستای کمک به رفع مشکلات مودجود در این نهاد فرهنگی در آینده ای نزدیک خبر داد.
در پایان برنامه، این نماینده مجلس یازدهم به عضویت کتابخانه های عمومی شهرستان بانه در آمد و یک جلد کتاب نیز به وی اهدا شد.
 
بيشتر