صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1399/2/22 دوشنبه با صدور پیامی صورت گرفت؛ دعوت فرماندار قروه از مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرماندار شهرستان قروه به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با صدور پیامی، مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، فرماندار شهرستان قروه به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با صدور پیامی، مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
متن پیام حسین الماسی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
کتاب و کتابخوانی از صدر اسلام همواره مورد توجه بزرگان و عالمان بوده به گونه‌ای که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام رسالتش را با فرمان «خواندن» از سوی خداوند آغاز می‌کند و در همین فرهنگ مقدس است که خداوند منان به قلم سوگند یاد می‌کند و معجزه‌ آخرین فرستاده‌اش را کتاب قرار می‌دهد.
رجوع به تاریخ نشان دهنده آن است که هر تمدنی که بیشتر با کتابت و خواندن مأنوس بوده از موفقیت و پیشرفت بیشتری برخوردار بوده است. این امر خود مؤید این مطلب است که یکی از شاخص‌های مهم توسعه یافتگی نرخ مطالعه و کتابخوانی است.
ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند برنامه‌ریزی و اقدامات دستگاه‌های علمی و فرهنگی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با برگزاری فعالیت‌های متنوع و اثرگذار، همواره از دستگاه‌های موفق در این حوزه بوده است.
جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان بزرگ ترین مسابقه کتابخوانی در سطح کشور، با معرفی کتاب‌های ارزشمند در رابطه با سیره منور اهل بیت علیهم السلام، یکی از بهترین برنامه‌هایی است که باعث ارتقای سرانه مطالعه جامعه شده و با دربرگیری طیف گسترده سنی در فرهنگ‌سازی ناب اسلامی و رشد بصیرت و معرفت دینی نقش بسزایی دارد.
اینجانب از تلاش و همت تمامی دست اندرکاران محترم به ویژه نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان و اداره شهرستان قروه در اهتمام به برگزاری این جشنواره ارزشمند و بزرگ تشکر کرده واز عموم مردم شهرستان قروه به ویژه جوانان عزیز دعوت می کنم با ثبت نام و شرکت در این جشنواره عظیم و معرفی و نشر آن در سطح جامعه، نسبت به انتشار و اعتلای فرهنگ مطالعه وکتابخوانی درکشور سهیم و اثر گذار باشند.
حسین الماسی
فرماندار شهرستان قروه
 
بيشتر