صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ویدئو
ورود
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان: نقش مهم کتابخانه های عمومی در کاهش معضلات اجتمامی بی بدیل است معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: نقش مهم کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از ارکان توسعه فرهنگی در کاهش معضلات اجتمامی بی بدیل است
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، امیرهوشنگ حیدریان، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان در دیدار با محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه توجه به کتاب در جامعه کمرنگ شده است، عنوان کرد: باید با اجرای برنامه های اثرگذار توجه جامعه را به مقوله کتاب و کتابخوانی بیشتر کرد.
وی ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه را بهترین راهکار برای کاهش معضلات اجتماعی برشمرد و افزود: کتاب سبب افزایش آگاهی و بصیرت افراد می شود و همین امر می تواند زمینه را برای کاهش مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی فراهم کند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: توجه به ارتقای شاخص های مطالعه در میان خانواده نیروی انتظامی در ارتباط بیشتر با کتابخانه های عمومی امری ضروری و مورد توجه است.
حیدریان برگزاری برنامه هایی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی را در جلب توجه به مقوله کتاب در پرتو معنویات مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: برگزاری این قبیل جشنواره ها که در راستای توجه به فرهنگ و معنویات است از سوی این نهاد مورد حمایت قرار می گیرد.
 محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار اظهار داشت: نیروی انتظامی با توجه به ارتباطات گسترده ای که با اقشار مختلف مردم دارد می تواند نقش مهمی در حوزه فرهنگ ایفا کنند.
وی با تاکید بر لزوم انعقاد تفاهم نامه ای مشترک میان کتابخانه های عمومی و نیروی انتظامی، عنوان کرد: این دو نهاد باید از ظرفیت های متقابل یکدیگر برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم استفاده کنند.
مخدومی با اشاره به مشارکت مطلوب کردستانی ها در جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری، گفت: البته این جشنواره امسال فقط به صورت مجازی برگزار شده و است و پیش بینی می شود تا 9 خرداد این تعداد افزایش چشمگیری داشته باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان عنوان کرد: مشارکت خانواده بزرگ نیروی انتظامی در جشنواره کتابخوانی رضوی ارزشمند و قابل تقدیر است و به تبلیغ و ترویج فرهنگ مطالعه کمک شایانی می کند.
وی اضافه کرد: امیدورایم با همکاری و مشارکت تمامی نهادها به ویژه دستگاه های فرهنگی به ارتقای شاخص های فرهنگی در استان کردستان کمک کنیم و  به منویات مقام معظم رهبری (دامت برکاته) جامعه عمل بپوشانیم.
 
بيشتر