صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ویدئو
ورود
امام جمعه شهرستان قروه : جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتمی برای معرفی سیره اهل بیت به جامعه است حجت الاسلام و المسلمین عابدین رستمی، امام جمعه شهرستان قروه با تقدیر از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره فرصت مغتنمی برای معرفی اهل بیت به جامعه و به ویژه جوانان است. حجت الاسلام و المسلمین عابدین رستمی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با بیان اینکه انسان با مطالعه و کتابخوانی زنده است، اظهار داشت: برای شناسایی استعدادها و شایستگی های انسان‌ها در هر جامعه‌ای باید به میزان مطالعه مردم آن جامعه توجه شود.
وی با اشاره به اینکه ملت‌های پیشرو و در مسیر رشد و تعالی، دارای سرانه مطالعه بالا و اهل دانش و فضل هستند، عنوان کرد: جدایی انسان از کتاب، دفتر و قلم، مساوی با جهل انسان‌ها و آن جامعه است و در قرآن کریم نیز آمده است که می فرمایند: «آیا آنان که می‌دانند با آنان که نمی‌دانند مساوی هستند؟».
امام جمعه شهرستان قروه به جایگاه علم، عالم و دانش در اسلام اشاره کرد و ادامه داد: جایگاهی که در اسلام برای این موضوع ترسیم شده است در هیچ فرهنگ، مذهب و آئینی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: یکی از مواردی که باید در جامعه اسلامی به ویژه شیعی مد نظر قرار گیرد این است که مسلمانان دارای الگوهای تربیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هستند و این الگوها همان پیامبر گرامی (ص) و اولاد ایشان هستند.
حجت الاسلام و المسلمین رستمی با تأکید بر اینکه انسان‌ها باید بدانند الگوهای آن ها از نظر رفتار، گفتار و کردار چگونه هستند، تصریح کرد: امروزه بشریت باور دارد که اهل بیت پیامبر (ص) بهترین الگوی تربیت و کرامت است و اگر بخواهیم از این الگوها برای زندگی خود بهره مند شویم باید در ابتدا آن ها را به درستی بشناسیم.
امام جمعه شهرستان قروه، ایجاد بستر مناسب برای مطالعه مردم به ویژه نسل جوان در زمینه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را بهترین اقدام برای جامعه اسلامی دانست و اظهار کرد: جوانان باید به مطالعه خود جهت دهند و چه بهتر  که این مطالعه بر محور زندگی اهل بیت (ع) باشد.
وی همچنین به برگزاری جشنواره رضوی اشاره کرد و گفت: این جشنواره چند سالی است که به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با همکاری آستان قدس رضوی و دستگاه های مختلف در کشور اجرا می‌شود که اقدامی بسیار مفید و ارزشمند است.
 امام جمعه شهرستان قروه تصریح کرد: در سایه جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانیم جوانان را ترغیب کنیم که در درباره امام رضا علیه السلام و سایر اهل بیت(ع) مطالعه کنند.
وی با اشاره به اینکه امروز عرفان‌های نوظهور به دنبال جلب جوانان ما به سوی خود هستند، عنوان کرد: باید با استفاده از ظرفیت برنامه هایی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی، زمینه جذب جوانان به سمت فرهنگ الهی و توحیدی را فراهم کنیم.
امام جمعه شهرستان قروه با اشاره به اینکه در زندگی امروز شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی مردم هستند، اضافه کرد: یکی از جاهایی که می‌توانیم فرهنگ رضوی و کتابخوانی را تبلیغ کنیم، فضای مجازی است که باید از آن به خوبی بهره برداری شود.
 
بيشتر