صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
با هدف ارتقای سطح روابط و هماهنگی در اجرای برنامه های فرهنگی صورت گرفت؛ دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان مدیر کل کتابخانه های عمومی با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در راستای ارتقای سطح روابط و هماهنگی در اجرای برنامه های فرهنگی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به نقش مهم کتابخانه های عمومی در توسعه فرهنگی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این نهاد فرهنگی جایگاه ویژه و قابل اعتمادی را در میان مردم داراست.
حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات عنوان کرد: این جایگاه ویژه و قابل اعتماد فرصت بسیار خوبی برای خدمت رسانی بیشتر به مردم را فراهم کرده است و می توان جامعه را به به سمت و سوی آگاهی و بصیرت هدایت کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان نقش فعالیت های فرهنگی را در توسعه بسیار مهم برشمرد و افزود: متولیان حوزه فرهنگ باید از همکاری و مشارکت سازمان های دولتی و غیر دولتی و همچنین نهادهای مردمی به منظور اثرگذاری بیشتر در اجرای فعالیت های خود استفاده کنند.
حجت الاسلام سادات با بیان اینکه برترین معجزه پیامبر اکرم (ص) کتاب است، گفت: این مهم نشان دهنده ارزش این کالای فرهنگی است و تاثیر آن در بصیرت، آگاهی و سعادتمندی جامعه را نشان می دهد.
 وی اضافه کرد: نهادهای فرهنگی در استان به منظور نیل به اهداف تعیین شده به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه باید همکاری و هماهنگی های لازم را داشته باشند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار سیاست این نهاد فرهنگی را تعامل و همکاری با نهادهای دولتی و غیر دولتی به منظور اجرای بهتر برنامه های فرهنگی بیان کرد و افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی وظیفه های همگانی است.
محمد مخدومی ادامه داد: همکاری، مشارکت و هماهنگی متولیان حوزه فرهنگ بسیار مهم است و این امر یکی از اولویت های مهم کتابخانه های عمومی در کردستان است.
مخدومی با اشاره به فعالیت 80 باب کتابخانه عمومی در استان کردستان گفت: از این تعداد 50 باب نهادی و بقیه به صورت مشارکتی اداره می شوند.
وی تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی را در استان کردستان 50 هزار عضو برشمرد و گفت: بر همین اساس نزدیک به 800 هزار نسخه کتاب در قفسه های کتابخانه در دسترس عموم قرار دارد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان شاخص سرانه زیربنای کتابخانه های عمومی را در استان 1.3 متر مربع به ازای یکصد نفر عنوان و اضافه کرد: این میزان در مقایسه با میانگین کشوری پایین است و باید با تلاش بیشتر و همکایر دستگاه های ذی ربط سرانه زیربنای این نهاد فرهنگی را افزایش داد.
 
 
 
 
 
 
 
بيشتر