صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1399/4/29 يكشنبه به ریاست فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره در سال جاری به ریاست جمال ارشدی، فرماندار این شهرستان و با حضور محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری دیواندره برگزار شد.
جمال ارشدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره در این جلسه ترویج فرهنگ مطالعه را از ضروریات عنوان کرد و گفت: توسعه همه جانبه در گرو وجود جامعه ای آگاه و کتاب خوان به دست می آید.
وی با تاکید بر اینکه باید در حوزه فرهنگ و اجرای برنامه های فرهنگی حساسیت و تلاش مضاعف داشته باشیم، عنوان کرد: کتابخوانی از ارکان اساسی در بخش فرهنگ است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
ارشدی بیان کرد: برای داشتن جامعه ای پویا و تاثیرگذار باید فرهنگ در اولویت باشد و توجه به کتاب و شاخص های سرانه مطالعه در سطح بالایی باشد.
فرماندار دیواندره فرهنگ کتابخوانی را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی تأثیرگذار بیان کرد و افزود: با توجه جامعه به کتاب و افزایش آگاهی، معضلات و مشکلات اجتماعی به شدت کاهش می یابد.
وی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت انجمن های مردم نهاد در اجرای برنامه های فرهنگی در شهرستان دیواندره، تصریح کرد: استفاده از تمامی ظرفیت ها با حمایت و مشارکت مردم می تواند در این عرصه بسیار تاثیرگذار باشد.
ارشدی راه اندازی ایستگاه مطالعه در پارک های سطح شهرستان دیواندره را در ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر عنوان کرد و گفت: برگزاری محافل نقد کتاب و گفت و گو با رعایت پروتکل های بهداشتی و با بهره مندی از فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه نقش مهمی دارد.
محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز دراین جلسه اظهار داشت: توجه مسئولان به بخش فرهنگ و به ویژه مقوله کتاب و کتابخانه بسیار مهم است و در ارتقای سرانه مطالعه بسیار تاثیرگذار است.
وی عنوان کرد: خوشبختانه بسیاری از فرمانداران و روسای انجمن کتابخانه های عمومی در استان کردستان رویکرد ویژه نسبت به کتاب و کتابخانه دارند و این امر انگیزه متولیان بخش فرهنگ را دو چندان کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: رفتار و عملکرد مسئولان و نخبگان جامعه همواره مورد توجه عموم قرار دارد بنابراین این دو قشر باید با عملکرد مثبت نقش تعیین کننده خود را در جامعه به خوبی ایفا کنند.
مخدومی بیان کرد: نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه از مهم ترین اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و نیل به این هدف به توسعه همه جانبه کشور کمک شایانی می کند.
 وی با بیان اینکه در حال حاضر دیواندره دارای یک باب کتابخانه عمومی نهادی است، افزود: راه اندازی و ایجاد کتابخانه به ویژه در روستاهای پرجمعیت این شهرستان ضرورتی انکارناپذیر است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: به منظور راه اندازی و ایجاد کتابخانه عمومی، مسئولان در شهرها و روستاها و همچنین خیرین می توانند با این نهاد فرهنگی همکاری کنند.
محمد فلاح، رئیس اداره کتابخانه های عمومی دیواندره نیز در این جلسه عنوان کرد: کتابخانه عمومی شهید بهشتی که تنها کتابخانه عمومی نهادی این شهرستان است هم اکنون دارای یک هزار و 600 عضو فعال و  26هزار نسخه کتاب است.
وی زیربنای کتابخانه عمومی شهید بهشتی دیواندره را  900 متر مربع عنوان کرد و افزود: در سال گذشته بالغ بر 200 برنامه متنوع فرهنگی با حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی این شهرستان برگزار شده است.
وی با تقدیر از حمایت مسئولان از کتابخانه های عمومی، اضافه کرد: خوشبختانه در حال حاضر رویکرد مسئولان شهرستان به بخش فرهنگ و به ویژه حوزه کتاب مثبت است و این امر انگیزه متولیان و فعالان حوزه کتاب را دوچندان کرده است.
 
 
 
 
بيشتر