صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1399/4/24 سه‌شنبه با هدف تحقق اهداف مشترک فرهنگی انجام شد؛ دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مدیران کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با هدف تحقق اهداف مشترک فرهنگی و ارتقای سطح تعاملات با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان، محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در دیدار با عبیدالله رستمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به لزوم تعامل بین دستگاهی در راستای تسریع و تسهیل در دستیابی به اهداف اظهار داشت: همکاری این دو نهاد فرهنگی ضروری است.
وی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همواره تعامل و همکاری خوبی با یکدیگر داشته اند، افزود: این همکاری و تعاملات از این پس نیز بیش از پیش افزایش می یاید.
مخدومی با تأکید بر اهمیت ترویج کتابخوانی در جامعه بیان کرد: نهادهای فرهنگی و متولیان کتاب و کتابخوانی باید با اجرای برنامه های اثرگذار و کاربردی فرهنگی به نهادینه سازی فرهنگ مطالعه در جامعه کمک کنند..
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اجرای برنامه های متنوع کتابخوانی در فضای مجازی، گفت: این برنامه ها به ویژه از زمان شیوع کرونا به شدت افزایش داشته و در استان کردستان با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز در این دیدار فعالیت های کتابخانه های عمومی را در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی ارزشمند عنوان کرد و گفت: افزایش سرانه مطالعه از عوامل مهم در توسعه فرهنگی است.
عبیدالله رستمی عنوان کرد: این دو نهاد فرهنگی با همکاری و هماهنگی در اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی می توانند به ارتقای سرانه مطالعه در استان کمک شایانی بکنند.
وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از کتابخانه های عمومی به صورت ویژه حمایت می کند تا بتوانیم به هدف مشترک که کمک به توسعه فرهنگی استان است سریع تر و آسان تر دست پیدا کنیم. 
بيشتر